Mobil Cihaz Uygulamalarınızı Gizleyin

O kadar farklı uygulamaları AppStore üzerinden indirip kurup kullanıyoruz ki bazen kullandığımızı bile unuttuğumuz oluyor. Kullandığınız uygulamalar mobil cihazınızı inceleyen kişi tarafından rahatça görülebilir durumda. Bazen iPhone ve iPad ekranınızda ki istemediğiniz uygulamaları cihazı inceleyen kişiden gizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınızı gösteren yöntem.

iPphone veya iPad üzerinde kurulu olan standart uygulamaları da, indirdip kurduğumuz uygulamaları da meraklı gözlerden gizleyebilirsiniz. Yapmanız gerekenler şunlar :

Standart programları gizleme :

Ayarlar (General ) bölümüne giriş yapın.

Restrictions (Kısıtlamalar) seçeneğine gidin, Restrictions active (Kısıtlamaları etkinleştirin) yapın. Bu seçeneğe isterseniz bir şifre de atama şansınız var.

Gizlemek istediğiniz programın yanında yanındaki düğmeden on/off yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz.

İndirilen uygulamaları gizleme

Ayarlar (General ) bölümüne giriş yapın.

Restrictions (Kısıtlamalar) gidin.

Allowed Content (izin verilen içerik) kısmını aşağı doğru kaydırın.

İndirilen dosyaları, gizlemek istediğiniz uygulamaları işaretleyip Don’t Allow Apps (Uygulamalar izin verme seçeneği işaretleyin) seçeneğini seçin.

Artık indirdiğiniz uygulamalar veya satandart cihaz üzerinde var olan uygulamaları bu seçenekleri yaptığınızda meraklı gözlerden uzak tutmuş olacaksınız.

Bu şlemlerin programları silmediğini sadece gizlediğini unutmayın.

Bir Cevap Yazın